Szybkie tworzenie kursów w Rise 360

Rise 360 to narzędzie, w którym można w łatwy i szybki sposób tworzyć kursy on-line. Rise 360 zapewnia dostęp do szablonów oraz gotowych kursów. Poniżej zostaną przedstawione 3 sposoby wykorzystania wcześniej wspomnianych gotowych szablonów i kursów:

Sposób 1 - Tworzenie kursu z szablonu

W przypadku, gdy treść danego kursu lub szkolenia jest już przygotowana, można skorzystać z pustych szablonów. Dzięki temu wcześniej przygotowaną treść można w szybki sposób przekleić ze źródła (wcześniej przygotowane pliki) do szablonu. Dodatkowo w łatwy i intuicyjny sposób można dostosować zdjęcia oraz szatę graficzną, aby pasowała do treści.

Aby dodać nowy kurs należy zalogować się na stronę https://rise.articulate.com/. Po zalogowaniu z górnego menu należy wybrać zakładkę „Rise 360”, następnie „New Course”.

Po wybraniu opcji „New Course” na ekranie pojawi się możliwość wyboru przygotowanych gotowych kursów lub szablonów. Aby użyć samego szablonu należy z prawej strony z rozwijanego menu wybrać opcję „Course templates”. Z lewej strony można wybrać motyw szablonu.

Po wybraniu i otwarciu szablonu można edytować jego treść. We wszystkich szablonach poza treścią można edytować dodatkowo wszelkiego rodzaju zdjęcia, grafiki oraz dostosować kolor motywu kursu. Po dostosowaniu informacji kurs można udostępnić uczestnikom w intrenecie, bądź za pośrednictwem systemu LMS.

Sposób 2 - Użycie gotowego kursu

Rise 360 pozwala na używanie gotowych kursów, z treściami przygotowanymi przez różnych twórców. Aby użyć gotowego kursu zamiast opcji „Course templates” podczas tworzenia należy wybrać opcję drugą opcję, czyli „Real Content”. Temat gotowego kursu można wybrać z menu znajdującego się po lewej stronie. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, iż gotowe kursy dostępne są jedynie w języku angielskim.

Sposób 3 -  Modyfikacja gotowego kursu

Gotowe kursy z opcji „Course templates” można edytować tak samo jak zwykle szablony. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przetłumaczyć wybrany gotowy kurs na dowolny język, oszczędzając przy tym czas potrzebny na pisanie nowego kursu. Dodatkowo taki kurs można uzupełnić o bardziej spersonalizowane informacje, dotyczące na przykład określonej sytuacji. Poza tekstem, tak samo jak i w przypadku samych szablonów, można dostosowywać szatę graficzną oraz modyfikować grafiki.

Powrót