Najczęściej zadawane pytania

Articulate - licencjonowanie i zakup

1. Czy można przetestować Articulate 360 przed zakupem?

Tak, jest to możliwe. Można pobrać darmową wersję próbną Articulate 360 ze strony internetowej .

2. Czy dostępne są zniżki edukacyjne?

Tak. Dla studentów, nauczycieli i pracowników instytucji edukacyjnych dostępne są zniżki.

3. Czy wszyscy członkowie mojego zespołu potrzebują subskrypcji?

Każda osoba, która chce tworzyć treści przy pomocy programu Articulate 360 potrzebuje subskrypcji. Articulate 360 for Teams jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji. Narzędzie oferuje również wiele innych korzyści, w tym zaawansowane funkcje dotyczące współpracy przy tworzeniu treści.

4. Czy można przenieść swoją licencję lub pracownika na inną osobę w danej organizacji?

Tak. Dzięki zastosowaniu scentralizowanej funkcji rozliczeń i zarządzania licencjami w Articulate 360, to zadanie jest bardzo proste.

5. Czy istnieje rabat ilościowy?

Przy zakupie Articulate 360 dla przynajmniej 5 miejsc dostępne są dodatkowe zniżki ilościowe.

6. Czy opłata za subskrypcję jest miesięczna czy roczna?

W tej chwili w ofercie są roczne subskrypcje (Articulate 360 oraz Articulate Teams). Natomiast Articulate Storyline 3 i Articulate Studio ’13 dostępne są jako licencje wieczyste.

7. Czy można kupować aplikacje dostępne w Articulate 360 osobno?

Pakiet Articulate 360 jest dostępny jako kompleksowa subskrypcja, która dostarcza wszystkie potrzebne narzędzia służące do tworzenia kursów e-learningowych. Nie można kupować oprogramowania Storyline 360 lub Studio 360 jako osobne aplikacje.

8. Co mogę dodatkowego uzyskać poprzez konto Articulate for Teams?

Plan for Teams daje całemu zespołowi dostęp do Articulate 360. Ponadto otrzymują oni dodatkowe funkcjonalności, takie jak: – możliwość udostępniania i uzyskiwaniu dostępu do slajdów ze Storyline 360 – praca nad tym samym kursem przy użyciu Rise – możliwość zarządzania informacjami o użytkownikach, licencjami i rachunkami. Wszystkie te opcje dostępne są w jednym miejscu – proste przepisywanie miejsc użytkowników, przenoszenie miejsc i zarządzanie uprawnieniami użytkowników – nieograniczone miejsce do przechowywania danych – wsparcie priorytetowe – idealne narzędzie dla organizacji

9. Co oznacza pojęcie „user” w Articulate 360?

„User” jest to osoba, która tworzy kursy i inne treści e-learningowe przy użyciu Articulate 360. Roczny osobisty plan na użytkownika oznacza, że jedna osoba może projektować treści szkoleniowe. Te treści mogą być udostępniane dowolnej liczbie osób bez dodatkowych kosztów.

10. Jak można zmienić licznę miejsc (seats) na moim kocie Articulate 360 Teams?

Można dodać więcej miejsc bezpośrednio z panelu własnego konta lub prosimy o kontakt z nami.

 

Articulate - sprawy techniczne

1. Jak deaktywować program Storyline 3 na komputerze?

Aby deaktywować licencję Storyline 3 na danym komputerze należy:

1. Uruchomić program Storyline.
2. Wybrać zakładkę w menu programu: Help -> Deactivate.
storyline

3. Kliknąć OK, w celu zakceptowania ostrzeżenia o deaktywacji licencji (,,This will deactivate Articulate Storyline on this machine.”).
storyline

2. Articulate 360 – punkty końcowe sieci

W celu usprawnienia logowania do Articulate 360, dodany został nowy punkt końcowy sieci.  W związku z tym przed dokonaniem aktualizacji (planowanej na 23 lipca 2019) należy się upewnić, że id.articulate.com znajduje się na białej liście, a jeśli nie i środowisko pracy wymaga dodawania danych punktów końcowych do białej listy, należy go dodać. Zapobiegnie to przerwom w dostępie dla użytkowników.

Poniżej znajduje się lista domen, które muszą mieć dostęp do portu 443, aby aplikacje i usługi wchodzące w skład subskrypcji Articulate 360 mogły działać poprawnie. Zabezpieczenia sieci mogą blokować usługi Articulate 360, dlatego zalecane jest dodanie następujących domen do białej listy (przynajmniej tych pogrubionych):
 • com
 • *.articulate.com
 • com
 • articulate-us.s3.amazonaws.com
 • articulate-us.s3-external-1.amazonaws.com
 • amazonaws.com/articulate-us
 • net
 • vimeocdn.com
 • *.stripe.com
 • *.google-analytics.com
 • *.googletagmanager.com
 • *.marketo.net
 • *.mktoresp.com
 • *.newrelic.com
 • *.nr-data.net
 • *.salesforceliveagent.com
 • *.googleapis.com
 • *.gstatic.com
 • *.typekit.net
 • *.typography.com
  Podstawowa infrastruktura oprogramowania Articulate jest stale udoskonalana. Aby uniknąć w przyszłości dodawania pojedynczych punktów końcowych, zaleca się dodanie do białej listy *.articulate.com  

3. Czy można otwierać / edytować projekty stworzone w Articulate Studio przy użyciu Storyline 3?

W programie Articulate Studio pliki nie mogą być bezpośrednio otwierane w Storyline 3. Istnieje jednak możliwość dokonania importu takiego pliku, gdyż mogą wystąpić pewne zmiany z formatowaniem.

Więcej informacji o kompatybilości i integracji znajduje się: tutaj.

4. Mam uprawnienia administratora a nie mogę używać aplikacji Articulate 360 Teams?

Przyczyną tego problemu może być sytuacja, że użytkownik mający uprawnienia administratora nie jest przypisany do danego miejsca (user seat). Może on mieć uprawnienia: admin, bez user. Aby móc używać program, musi on samodzielnie przypisać siebie do miejsca – user seat.

Więcej informacji znajduje się: tutaj.