Storyline 360 - jak przygotować się do tworzenia kursu

Przed przystąpieniem do właściwego tworzenia kursu zaleca się przejście 3 podstawowych kroków przygotowujących podłoże pod szkolenie. Usprawnią one pracę nad tworzeniem kursu i zaoszczędzą czas.

1. Wybór rozmiaru projektu 
Dobrze jest zdecydować jaki ma być docelowy rozmiar slajdów jeszcze przed rozpoczęciem budowania projektu. Jest to możliwe także na późniejszych etapach tworzenia jednak będzie to prawdopodobnie wymagało poprawiania dotychczasowo wykonanej pracy. Będzie to szczególnie widoczne np. przy przejściu z proporcji 4:3 na 16:9.


Jeśli jednak zdecydujesz się na zmianę rozmiaru slajdów już po dodaniu do nich zawartości, Storyline 360 oferuje takie opcje jak skalowanie czy przycinanie projektów, aby zminimalizować konieczność poprawek i ponownego dostosowywania slajdów.

2. Dobranie motywu kolorystycznego i czcionek 
Skonfigurowanie kolorów i czcionek na samym początku jest doskonałym sposobem na usprawnienie procesu tworzenia kursu i uzyskanie jednolitego stylu dla całego projektu. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby ustalić wygląd elementów dla całego szkolenia. Opcja ta pozwoli zaoszczędzić czas jeśli w dowolnym momencie zmieni się koncepcja dotycząca wyglądu projektu i potrzebna będzie zmiana koloru lub zmiana czcionki na inną. Ze względu na użyteczność tej funkcji jest ona zastosowana we wszystkich szablonach w Content Library 360, dzięki czemu można ją łatwo dostosować do własnych potrzeb.

3. Dostosowanie wzorców dla slajdów i warstw 
Jeśli przed przystąpieniem do tworzenia szkolenia został utworzony storyboard może on okazać się być pomocny przy ustalaniu jakie układy mają się pojawić w projekcie. Więc zamiast budować slajdy i warstwy na nich jedna po drugiej, lepiej zacząć od stworzenia wzorca slajdów i opinii. 


 Wzorce pozwalają na jednorazowe stworzenie układów, a następie na wielokrotne wykorzystywanie ich na wielu slajdach lub warstwach.

Powrót