O produkcie

Właściwości

Co nowego

Porównanie wersji

Articulate Storyline 3

Interaktywne kursy dla dowolnych urządzeń

Storyline 3 jest to zaawansowane oprogramowanie pozwalające na szybkie i kompleksowe przygotowanie kursów e-learningowych od samych podstaw. Narzędzie posiada intuicyjny interfejs użytkownika oraz szereg funkcji, które umożliwiają tworzenie atrakcyjnych i interaktywnych szkoleń. Narzędzie firmy Articulate jest responsywne, czyli działa bezproblemowo na każdym urządzeniu (stacjonarnym i mobilnym). Oprogramowanie umożliwia również dostęp do obszernej biblioteki szablonów i obrazów, dzięki czemu przygotowanie atrakcyjnych kursów jest proste i szybkie. Storyline pozwala również tworzyć animacje, pracować z plikami audio lub wideo oraz wprowadzać interakcje do treści szkoleniowych. Dzięki temu można zaprojektować własny scenariusz lekcji w zależności od dokonanych wyborów przez uczestnika szkolenia. Kiedy materiały szkoleniowe zostaną przygotowane, możliwych jest klika sposobów ich publikacji.

Pobierz Kup

Najważniejsze nowości w Storyline 3

Elastyczne działanie na różnych urządzeniach

Wystarczy stworzyć kurs w Storyline 3 i go opublikować. Nowy responsywny odtwarzacz dynamicznie dostosowuje się do ekranów tabletów i smartfonów, zapewniając optymalną widoczność kursu na każdym urządzeniu - bez żadnych drobnych poprawek. Program obsługuje gesty na ekranach dotykowych, ukrywa menu paska bocznego i zapewnia sterowanie odtwarzaniem przyjazne dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Tabele

Tabele są ważnym elementem, ponieważ informują czytniki ekranu o sposobie organizacji tekstu oraz zapewniają właściwy kontekst dla użytkowników. Komórki w tabelach dostosowują się do wprowadzanego testu. Można je także dzielić i scalać, aby uzyskać pożądany efekt. Tabele można tworzyć za pomocą gotowych stylów lub spersonalizować z wykorzystaniem wypełnień i konturów.

Mini gry

Nowe triggery i ścieżki animacji pozwalają na stworzenie interakcji przypominających swoim działaniem gry. Występowanie zdarzeń może być uzależnione od przecinania się obiektów, pojawiania się i ich znikania ze slajdów. Przydatną opcją jest tu także orientowanie poruszających się po ścieżkach obiektów, w kierunku ich ruchu.

Wydajniejsza praca

Ulepszona produktywność Storyline 3 sprawia, że jest on w stanie wyręczyć użytkownika w pewnym żmudnych zadaniach. Program wyszukuje i zamienia czcionki w ciągu zaledwie kilku sekund, automatycznie skaluje i przycina obrazy, aby dopasować się do dowolnego kształtu, a także przechowuje w pamięci wyzwalacze podczas zmiany obrazów zastępczych. Dostępna jest również zmiana nazwy ścieżek ruchu, powielanie i ustawianie właściwości dla wielu slajdów jednocześnie. publikować można natomiast nawet pojedyncze slajdy czy sceny.

Dodawanie napisów

Dodawanie napisów do kursów sprawia, że stają się one dostępne dla szerszego grona odbiorców. Wbudowany edytor pozwala na proste tworzenie i edytowanie napisów, ale można także zaimportować gotowy plik z napisami. Można uzupełnić szkolenie także o wyzwalacze do włączania i wyłączania napisów.

Więcej interakcji

Interakcje mogą dotyczyć m.in. manipulowania danymi i zawartością slajdów za pomocą interaktywnych pokręteł. Można dostosować gotowe tarcze lub stworzyć własne wykorzystując dowolny obiekt, grafikę czy obraz. Mogą być one wykorzystywane do symulacji rzeczywistych obiektów i zadań lub do odkrywania związków przyczynowo skutkowych przez użytkowników.

Publikacja kursów w formacie HTML5

Format wyjściowy HTML5 zapewnia lepszy wygląd, szybsze działania oraz obsługę większej liczby funkcji niż wcześniejsze rozwiązania. Obsługiwane są wszystkie funkcje ułatwień dostępu, w tym napisy i niestandardowa kolejność zakładek.

Najważniejsze funkcje, więcej nowości i ulepszenia

Najważniejsze funkcje

Intuicyjny interfejs użytkownika

Pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie pracy z programem bez żadnego dodatkowego przygotowania.

Postaci

Fotograficzne i ilustrowane postaci z szeroką gamą min i póz pozwalają na ożywienie kursów i nadanie im indywidualnego charakteru.

Oś czasu

Wygodna oś czasu daje możliwość precyzyjnego określenie jakie obiekty, animacje, wyzwalacze oraz inne elementy i kiedy mają się pojawiać na slajdach.

Animacje

Articulate Storyline 3 posiada bibliotekę wejść, wyjść i ścieżek ruchu, które mogą być dodawane do obrazów, kształtów, tekstu i wielu innych. Każdy z obiektów może mieć jedną animację wejściową, jedną wyjściową i wiele pośrednich.

Interakcje

Program posiada szereg opcji i obiektów powalających na wprowadzenie do kursu interakcji z użytkownikiem. Można do nich zaliczyć przyciski, wyzwalacze, suwaki, pokrętła, markery czy hotspoty.

Quizy

Storyline 3 umożliwia dodawanie do szkoleń różnego rodzaju quizów sprawdzających stopień przyswojenia materiału przez użytkowników. Dostępne są pytania oparte na gotowym formularze, opcje do tworzenia własnych pytań oraz bank pytań.

Nowości

Wydarzenia oparte na obiektach

Teraz określone akcje mogą być wykonywane po spełnieniu warunków dotyczących pojawiania się i znikania obiektów ze slajdu oraz przecinania się obiektów.

Responsywny podgląd

Storyline 3 umożliwia podgląd finalnego wyglądu kursu na dowolnym urządzeniu bez opuszczania programu. Wystarczy wybrać ikonkę właściwego urządzenia na nowym pasku narzędzi.

Gesty HTML5

Nowy odtwarzacz Storyline 3 został zoptymalizowany pod kątem sterowania dotykowego. Obsługuje on takie gesty jak przesuwanie, przeciąganie i powiększanie za pomocą dwóch palców w materiałach HTM5 na tabletach i smartfonach.

Ulepszenia

Warstwy slajdów

Zastosowanie wielu warstw na jednym slajdzie pozwala na wyświetlanie różnych obiektów w zależności od działania użytkownika. Warstwy zostały ulepszone, dzięki czemu są jeszcze potężniejszym rozwiązaniem. Można ustawiać dla nich rożne właściwości i powielać wiele warstw jednocześnie.

Wyzwalacze

Na slajdach można tworzyć dowolne interakcje, dzięki zastosowaniu jednego lub wielu wyzwalaczy z łatwego w obsłudze menu, określając kiedy i jakiego rodzaju działanie ma zostać wykonane.

Przyciski

Najszybsze tworzenie interakcji zapewniają przyciski i pola wyboru. Teraz dostępne sa dla nich nowe kształty z ostrymi lub zaokrąglonymi narożnikami.

Obsługa multimediów

Proste tworzenie, importowanie i edytowanie audio, wideo oraz obrazów bez skomplikowanych konwersji czy kodowania. Optymalizacja dźwięku na etapie emisji, pozwala na uzyskanie stałej głośności w obrębie całego kursu.

Slajdy z wynikami

Dodanie ich do szkolenia pozwala przekazać uczniom informacje na temat ich wyników quizów. Nowe funkcje projektowania dają możliwość dopasowania slajdów do tematyki kursu.

Obsługa języków

Storyline 3 obsługuje teksty pisane od prawej do lewej takie jak hebrajski czy arabski oraz zestawy znaków dwu-bajtowych (DBCS) takie jak w języku chińskim czy japońskim, dzięki czemu za pomocą programu można tworzyć treści w dowolnym języku.

Porównanie Storyline 3 ze Storyline 360

Właściwości Storyline 360 Storyline 3
Możliwość zakupu licencji wieczystej z ograniczonymi aktualizacjami +
Możliwość zakupu subskrypcji z ciągłymi aktualizacjami i nową treścią +
Uzyskanie dostępu do ponad 2 milionów zdjęć, znaków i wielu innych z Content Library 360 +
Uproszczony przegląd projektów oraz współpraca z programem Review 360 +
Tworzenie kursów dostosowanych do własnych potrzeb przy użyciu Rise 360 +
Tworzenie kursów opartych na programie PowerPoint w narzędziu Studio 360 +
Możliwość nagrywania szybkich screencastów na Mac lub PC przy pomocy Peek 360 +
Utworzenie screencastów zawierających kamerę internetową z funkcją Replay 360 +
Ekskluzywne szkolenia online prowadzone przed ekspertów w Articulate 360 Training +
Porównanie Storyline w wersji 2 i 3