Przydatne wskazówki przy pracy z postaciami

Zgodnie z nazwą Storyline 360 doskonale nadaje się do tworzenia cyfrowych opowieści, a te są o tyle ciekawe, że pomagają użytkownikom w przyswojeniu materiału poprzez prezentacje jego zastosowań w rzeczywistości. Najważniejszym elementów opowieści wizualnych są bez wątpienia postacie. A ponieważ Storyline 360 zapewnia dostęp do pełnej biblioteki postaci (ponad 100 tysięcy kombinacji postaci ilustrowanych/rzeczywistych, ekspresji i póz) to możliwości właściwego zaprezentowania treści przez odpowiednie postaci jest jeszcze łatwiejsze. 

Postaci mogą zostać wykorzystane także jako główni przewodnicy po kursie czy narratorzy, aby dodać szkoleniu bardziej spersonalizowanego charakteru. 

Poniżej przedstawiamy dwie wskazówki mające na celu zaoszczędzenia pracy podczas tworzenia kursu z postaciami. 

1. Podwójne kliknięcie przenosi do edycji 

W przypadku potrzeby edycji postaci wystarczy kliknąć na nią dwukrotnie. Spowoduje to otwarcie zakładki Design, z której można wybrać właściwą opcję.

2. Zmieniaj postaci w bibliotece mediów 

Jeżeli chcesz po prostu zamienić postać w jednym miejscu, możesz zrobić to w zakładce Design wspomnianej we wskazówce 1. 
Jeśli jednak chcesz ją zamienić w obrębie całego kursu możesz zaoszczędzić sobie czasu i pracy dokonując zmian w Bibliotece mediów (Media Library). Jest ona dostępna w zakładce View. Jest głównym miejscem do zarządzania zasobami kursy, w tym postaciami. Przykładowo można zamienić jedna ilustrowaną postać oraz jej pozy zupełnie inna ilustrowaną postacią. 


W przypadku korzystania z rzeczywistej postaci nie ma opcji „replace all” (zamień wszystkie), ale nadal szybszym sposobem jest zamienić konkretne pozy w bibliotece mediów niż osobno na każdym slajdzie. 

Powrót