5 porad przydatnych podczas tworzenia kursów rozgałęzionych
Kursy rozgałęzione bądź nieliniowe są jednym ze sposobów na tworzenie efektywnych kursów. Pozwalają między innymi na utworzenie kilku scenariuszy, dzięki którym uczestnicy mogą poznać różne rezultaty dokonanych przez nich wyborów.
Dodatkowo funkcja "Story View" w Storyline 360 pozwala w łatwy sposób przejrzeć wszystkie slajdy oraz rozgałęzienia dzięki ogólnemu widokowi.
Porada 1 - chowanie scen
Podczas pracy ze scenami z dużą ilością slajdów i rozgałęzień przydatną funkcją jest zwijanie i rozwijanie scen. Poprzez wciśnięcie strzałki znajdującej się w prawym górnym rogu danej sceny można w łatwy sposób ją zwinąć. Użycie tej funkcji spowoduje, że obszar danej sceny zmniejszy się, a wszystkie slajdy będą dostępne w miniaturowym podglądzie.
Porada 2 - dostosowanie zbliżenia
W prawym dolnym rogu w menu "Story View" znajduje się suwak. Za jego pomocą można w szybki sposób przybliżyć bądź oddalić widok, dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać podgląd pracy.
Porada 3 - śledzenie ścieżek
Po wybraniu danego slajdu ukażą się wszystkie dotychczas utworzone dla danego slajdu ścieżki i połączenia. Opcja ta jest przydatna, gdyż wizualizuje utworzone połączenia - nie ma potrzeby aby sprawdzać każdy trigger w każdym slajdzie.Aby zmodyfikować dane połączenie należy kliknąć na strzałkę. Kliknięcie spowoduje otworzenie panelu triggera powiązanego z danym przejściem (dzięki temu w łatwy sposób można go edytować).
Porada 4 - zbiorcza edycja slajdów
W przypadku gdy niezbędna okaże się edycja stylu lub czcionki w kilku bądź kilkunastu slajdach dobrym sposobem na wykonanie tej czynności jest zbiorowa edycja slajdów. Aby wykonać zbiorową edycję z menu "Story View" trzymając wciśnięty klawisz Shift należy lewym przyciskiem myszy zaznaczyć slajdy, które mają zostać zmienione. Po zaznaczeniu slajdów z menu "Design" bądź "Transitions" można dostosować przejścia, wybrać układ slajdów bądź zmienić tło.
Porada 5 - banki pytań
W przypadku gdy w prezentacji bądź kursie konieczne będzie dołączenie więcej niż jednego quizu, przydatną opcją są banki pytań - "Question Banks". Poprzez utworzenie nowego, bądź edycję istniejącego banku pytań w łatwy sposób można kontrolować pytania i quizy, które występują w kursie.