Którą aplikacje Articulate 360 wybrać do nagrywania ekranu

Articulate 360 zawiera aż 3 aplikacje z opcją nagrywania ekranu. Każda z nich posiada jednak nieco inny zestaw funkcji i znajduje zastosowanie w innej sytuacji. Poniższe zestawienie przedstawia różnice w nagrywaniu pomiędzy Peek 360, Replay 360 i Storyline 360 oraz przy jakich typach projektów sprawdzają się najlepiej.

Peek 360

Peek 360 to lekka aplikacja dostępna zawsze pod ręką na pasku menu lub w zasobniku systemowym. Po skończonym nagraniu, plik jest automatycznie przesyłany do Review 360, generując link do udostępniania. Można pobrać od razu plik .MP4, aby wstawić swoje nagranie do kursu Rise360 lub Storylin 360 lub wyeksportować go do LMS, aby korzystać z niego jako samodzielnego zasobu. Peek 360 nie posiada opcji edycji nagrań, zatem lepiej nagrywać jak najkrótsze, nie wymagające dodatkowej obróbki przed udostępnieniem.

Replay 360

Replay 360 zapewnia opcje pozwalające na edycje nagrań i składanie dłuższych filmików z mniejszych porcji materiałów. Aplikacja ta pozwala także na jednoczesne nagrywanie ekranu i kamery internetowej, tworząc ciekawy efekt obrazu w obrazie. Do finalnie tworzonego filmu można dodać także obrazy i inne klipy wideo, aby uzyskać jak najbardziej dopracowany materiał. Gotowy film może być wykorzystywany samodzielnie lub zostać wstawiony do kursu Rise 360 lub Storyline 360.

Storyline 360

Storyline 360 także posiada opcje nagrywania ekranu, ale jest to tylko jedna z jego funkcji. Stryline 360 to pełnoprawna aplikacja do złożoego tworzenia treści dydaktycznych posiadające nie tylko opcje do nagrywania ekranu, ale także do tworzenia symulacji oprogramowania czy niestandardowych quizów. Storyline 360 jest zatem najlepszym wyborem w sytuacji potrzeby stworzenia interaktywnego szkolenia. Sprawdza się też doskonale jeśli na plik wideo mają zostać nałożone dodatkowe elementy takie jak tekst czy inne obiekty graficzne. Nagrany materiał można oczywiście też edytować i np. dodać do niego napisy. Gotowy plik może zostać opublikowany w Internecie lub LMS.

Powrót