Dostosowanie szablonów Articulate

Gotowe szablony w Storyline 360 pozwalają w znaczny sposób przyspieszyć pracę nad projektem. Biblioteka Content Library 360 umożliwia na wybieranie z dziesiątek gotowych projektów slajdów o różnej tematyce i zastosowaniu. W niektórych przypadkach może przytrafić się sytuacja, że pomimo iż grafika na slajdzie oraz rozmieszczenie tekstu pasują idealnie, to kolory i czcionki nie pasują do tych używanych przez firmę. Poniżej przedstawiona jest krótka instrukcja, w której na przykładzie kilku slajdów zostanie pokazane jak w łatwy sposób można zmienić kolorystykę i czcionkę slajdów.

Przykład 1 - slajd otwarcia

W poniższym przykładzie bazą będzie slajd otwarcia (Openings) z sekcji „Serenity”. Wygląd domyślnego slajdu:

Jak widać na screenie, w polu tekstowym automatycznie została użyta czcionka Oswald Light oraz Lato Light, a szary jest przewodnim kolorem motywu.

Podstawowym sposobem na dostosowanie motywu jest wybranie zakładki „Design” z górnego menu Articulate, a następnie dostosowanie wyglądu poprzez wybranie gotowego tła z sekcji „Themes”, bądź dostosowanie poprzez rozwijane menu „Colors” oraz „Fonts”:

Czcionki i kolory zaktualizowane za pomocą rozwijanych menu zostaną zastosowane do całego projektu – nie ma potrzeby, aby zmieniać każdy slajd ręcznie. Dodatkowo poprzez dostępne opcje „Create New Theme Colors…” oraz Fonts „Create New Theme Fonts…” można zaprojektować własne motywy, aby w przyszłości w łatwy sposób zastosować je do tworzonych projektów:

Po dostosowaniu odpowiedniej czcionki i kolorów pozostałe elementy slajdu (takie jak grafika, rozmiary i wyglądy kształtów) można zmienić w standardowy sposób, jak w przypadku normalnego slajdu Poniżej został przedstawiony slajd po zastosowaniu wcześniej przygotowanych schematów tekstu i koloru, oraz po zmianie kształtu i grafice tła:  

Do edytowania slajdów można użyć wcześniej przygotowane obiekty graficzne bądź posłużyć się wbudowaną biblioteką Content Library 360.  here

Przykład 2 - slajd z treścią

W kolejnym przykładzie zostanie użyty slajd z treścią (Content) z sekcji „Illuminate”

Jak widać na przykładzie grafika nie pasuje do slajdu otwarcia, w którym ukazany był Nowy Jork pora nocną. Na szczęście za pomocą kilku kliknięć w łatwy sposób można zmienić zdjęcie, czcionkę i kolory motywu. Pozwala to na przejście do właściwej pracy znacznie szybciej niż przy tworzeniu nowego slajdu „od zera”. Poniższy screen pokazuje zmiany – struktura slajdu pozostała taka sama jak w przypadku szablonu. Zdjęcie zostało zmienione, aby pasowało do tematyki związanej z Nowym Jorkiem, natomiast kolory i czcionka zostały wybrane według uznania.

Używanie szablonów jako bazy przy tworzeniu projektu jest wygodnym i oszczędzającym czas rozwiązaniem. Dodatkowo obszerny zasób Content Library pozwala na wybór i dostosowanie szablonu.

Powrót