Articulate 360 for Teams - Single Sign-On (SSO)

Producent Articulate zapowiedział dodanie do programów z pakietu Articulate 360 Teams (Storyline 360, Studio 360, Replay 360, Articulate 360 Desktop App, Peek 360, Content Library 360, Review 360, Articulate 360 Training, Rise 360) zupełnie nowej funkcji jaką jest Single Sign-On (SSO) czyli jednokrotne logowanie. Opcja dostępne będzie dla subskrybentów Articulate 360 Teams.

W branżach podlegającym ścisłym regulacjom (i nie tylko) często potrzebne może być zastosowanie silniejszych zabezpieczeń dostępu do udostępnianych treści. W sytuacjach, gdy np. uwierzytelnianie za pomocą jednego hasła okazuje się niewystarczające, dobrym rozwiązaniem mogłoby być wykorzystanie uwierzytelniania za pomocą jednokrotnego logowania.

Funkcja SSO ma za zadanie pomóc w kontrolowaniu uwierzytelniania w Articulate 360 Teams. Dział wsparcia technicznego pomoże w skonfigurowaniu logowania jednokrotnego dla zespołu i stale pracuje nad opcją samoobsługową, aby użytkownik mógł sam zarządzać konfiguracją SSO. 

Konfiguracja logowania jednokrotnego jest możliwa także podczas 60-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli pojawia się potrzeba przetestowania procesu SSO przed jego finalnym wdrożeniem w zespole, dział wsparcia technicznego Articulate zachęca do rozpoczęcia odrębnej wersji próbnej programu i przetestowania na niej opcji jednokrotnego logowania. Dzięki temu podczas testów nie wystąpią zakłócenia w bieżącej pracy użytkowników właściwej wersji Articulate 360.

Warto zwrócić uwagę, że gdy włączone jest SSO, konieczne jest zapraszanie użytkowników do dołączenia do zespołu oraz ich usuwanie, kiedy opuszczają organizację i nie będą już potrzebować dostępu do Articulate 360. Ze względu na stałą liczbę stanowisk w licencji, użytkownicy musza być zarządzani z Articulate 360, jednak po aktywacji SSO uwierzytelnianie odbywa się za pośrednictwem IdP, dzięki czemu hasła są bezpiecznie przechowywane i nigdy nie są obsługiwane przez Articulate. Użytkownik usunięty z IdP nie będzie miał więcej dostępu do programu, nawet jeśli nie został usunięty z zespołu Articulate 360. Zapewnia to wyższy poziom bezpieczeństwa i większą kontrolę nad danymi użytkownika.

Articulate 360 SSO nie jest specyficzne dla określonej domeny, zależy jedynie od subskrypcji.

Z jednokrotnym logowaniem do Articulate 360 bardzo dobrze współpracuje logowanie z kont Google (G Suite).

Oficjalna data premiery nie została jednak jeszcze podana.

Powrót